Webináre

Spustiť video
Ako na správu Apple zariadení v škole

Predstavili sme si základné elementy hromadnej správy Apple zariadení, vysvetlili sme si čo je Apple School Manager, čo MDM a na čo nezabudnúť pri plánovaní hromadného nasadenia zariadení v škole. V rámci praktickej ukážky sme si predviedli aplikáciu Učebňa.

Spustiť video
Základné informácie o funkciách prístupnosti

V spolupráci s fungui akadémiou sme sa tentokrát pozreli na funkcie prístupnosti na iPhonoch a iPadoch. Výsledkom je tento prehľad základných funkcií použiteľných nielen u ľudí s nejakým hendikepom.

Spustiť video
Špecializované aplikácie a tipy pre Macbook

Prešli sme si pokročilejšie tipy v aplikáciách App Store, Safari, Preview a Skratky, ale aj výber šikovných aplikácií tretích strán.

Spustiť video
Jednoduché a efektné videá s Keynote a iMovie

So školiteľom Pavlom Buzášom z FUNGUI sme tentokrát pracovali s videom v aplikáciách Keynote a iMovie, pričom sme si jednoducho vytvorili efektné video.

Spustiť video
Pokročilejšie tipy pre prácu s Macbook-om

Na tomto webinári projektu Macbook pre učiteľov sme si prešli pokročilejšie funkcie a ovládanie macOS.

Animujeme v aplikácii Keynote

So školiteľom Pavlom Buzášom z FUNGUI sme sa tentokrát pozreli na animácie v Keynote.

Základy práce s Macbook-om

Na druhom webinári projektu Macbook pre učiteľov sme sa zoznámili s prostredím macOS a základmi jeho ovládania.

Základy práce s iPadom

V úvodnom webinári sme si ukázali základy ovládania iPadu, prácu so Safari a najnovšiu aplikáciu Apple s názvom Freeform.

Spustiť video
Zdieľaný iPad pre školy a firmy

V spolupráci s fungui akadémiou sme si ukázali možnosti Zdieľaných iPadov a na čo nezabudnúť pred ich nasadením.

Rýchle overenie znalostí žiakov

V tomto webinári sme sa naučili, ako si v multiplatformovej aplikácii Socrative jednoducho vytvoriť krátky test na overenie znalostí žiakov alebo rýchlu spätnú väzbu.

Komunikačné knižky v GoTalk Now

Špeciálna pedagogička Katarína Ležáková z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Topoľčanoch v tomto webinári predstavila aplikáciu GoTalk Now a ukázala nám, ako jednoducho a rýchlo možno vytvoriť komunikačnú knižku pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou.

Predstavenie aplikácie Explain Everything

V tomto webinári sme si v krátkosti predstavili aplikáciu Explain Everything vrátane live ukážky niektorých jej funkcií.

Aplikácie na interaktívne tabule

V tomto webinári sme preskúmali jednoduché aplikácie, ktoré môžete použiť ako interaktívnu tabuľu na iPad-och. Pozreli sme sa na aplikácie ako Notes, Google Jamboard, CollaNote, Educreations a niekoľko ďalších.

iPady na hodinách angličtiny

Webinár zameraný na natívne aj dedikované aplikácie, ktoré pomáhajú na ZŠ Dargovských hrdinov pri výučbe angličtiny.

Spustiť video
Tvorba a úprava videí na iPadoch

Tento webinár je zameraný na poslednú z trojice Adobe Spark aplikácií - Adobe Spark Video, pomocou ktorej môžete jednoducho vytvárať prezentačné videá a priamo ich zdieľať.

Spestrite školské práce s Adobe Spark

V tomto webinári sme hovorili o ponuke aplikácií Adobe pre školy, vytvorili si bezplatný osobný Adobe účet a vytvárali eMagazín pomocou aplikácií Adobe Spark Post a Adobe Spark Page priamo na iPad-e.

Ukážková hodina informatiky

Webinár s učiteľmi zo ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom o tom, ako využívajú iPady s robotickými súpravami od Lega na hodinách Informatiky a tom, ako tieto hodiny prepájajú s biológiou, angličtinou, či výtvarnou výchovou.

Spustiť video
O iPadoch na škole z pohľadu učiteľov

Elektronická triedna kniha a integrácia s G-suite na iPad-och na ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom.

Laboratórne cvičenie z biológie

Online webinár s Mirom Alexovičom a Jankou Sudzinovou, učiteľmi zo ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom, zameraný na praktickú ukážku laboratórneho cvičenia z biológie s využitím iPad-ov prepojených s meracím systémom Vernier.