Projekt pre učiteľov a školy
Macbook pre učiteľov
Druhé kolo práve otvorené!

Čo získate zapojením sa do tohto projektu?

Ľahučký Macbook Air

Na celý kvartál vám najskôr bezplatne zapožičiame Macbook Air M1, aby ste si ho postupne a v pokoji vyskúšali. Pribalíme aj obal a USB-C hub. Po splnení podmienok si ho môžte odkúpiť za polovičnú cenu 550 € s DPH.

Vzdelávanie

Bezplatné webináre s potvrdením o absolvovaní, kde sa naučíte základy práce s Macbookom, obsluhovať základné aj pokročilejšie aplikácie, či spravovať školské Apple zariadenia.

Inšpirácie

V rámci webinárov s vami budeme zdieľať aj rôzne zdroje inšpirácií pre využitie Macbooku vo vyučovaní. A po skončení projektu tu nájdete aj najlepšie zo záverečných prác vás a vašich kolegov.

Licencia na Explain Everything

Na celé 3 mesiace získate bezplatne licenciu aplikácie Explain Everything, ktorá vám pomôže pri oživení vyučovania, ale aj pri vytváraní výstupov projektu.

Posuňte svoju prácu na vyšší level s novým Macbookom.
Stačia na to 3 kroky:

1. krok

Zapojte sa

A my vám na 3 mesiace bezplatne zapožičiame nový Macbook Air s USB-C hubom a obalom. Budete tak mať dostatočný priestor naučiť sa s ním aktívne pracovať, vyskúšať si rôzne aplikácie, nápady alebo nové prístupy, ako oživiť výučbu na svojich hodinách.

Macbook Air M1 (8-core, 7-core GPU, 8GB, 256GB)
2. krok

Odprezentujte svoju kreatívnu prácu

Podeľte sa s kolegami o nové skúsenosti a možnosti, ktoré vám Macbook priniesol do vašej práce. Napíšte inšpiratívny článok, vytvorte kreatívne video, alebo pripravte školenie pre svojich kolegov. Vybrané výstupy uverejníme na tomto webe.

3. krok

Získajte Macbook Air s príslušenstvom za polovicu

Po 3-mesačnej skúšobnej dobe a odprezentovaní svojej práce si môžete Macbook Air s USB-C hubom a obalom odkúpiť za zvýhodnenú cenu 550 € s DPH, čo je polovica bežnej ceny!

Registrácia do 2. kola projektu je uzatvorená

Ďakujeme učiteľom z celého Slovenska za obrovský záujem o tento projekt. Opäť sme kapacitu naplnili za 3 dni.

Registrácia do 2. kola
Pri predregistrácii neposielame žiadne potvrdenie na e-mail. Ozveme sa vám až tesne pred spustením ďalšieho kola projektu.
Po registrácii vám príde e-mail s návrhom zmluvy, ktorú je nutné podpísanú zaslať späť podľa inštrukcií v e-maily. Po odovzdaní zmluvy vám zašleme faktúru na úhradu finančnej zábezpeky a následne Macbook Air aj s príslušenstvom.

Časté otázky

Rozbaliť a zbaliť
Kto realizuje tento projekt?

Projekt realizuje autorizovaný partner Apple, zameraný na oblasť vzdelávania, TRACO Computers s.r.o. - www.tracocomputers.sk

Rozbaliť a zbaliť
Kedy a ako prebieha registrácia?

Druhé kolo projektu prebieha v termíne od 22.12.2023 do 31.05.2024.

Počet účastníkov je obmedzený. Pri akceptácii účastníkov v projekte bude rozhodovať čas doručenia podpísanej Zmluvy o používaní tovaru. V prípade, že sa do projektu zaregistruje viac účastníkov, ako je maximálna kapacita, účastníci budú informovaní e-mailom a nezáväzne zaradení do poradovníka na prípadné ďalšie kolá projektu.

Registrácia je otvorená od 20.12.2023 a zaregistrovať sa môžete cez tento formulár.

Rozbaliť a zbaliť
Kto sa môže do projektu zapojiť?

Do projektu sa môžu zapojiť učitelia zo Slovenska z akejkoľvek vzdelávacej inštitúcie. Podmienkou je registrácia a potvrdenie zo školy (vzdelávacej inštitúcie). Do projektu sa môže zapojiť aj viacero učiteľov z jednej školy, avšak jeden učiteľ sa môže zapojiť iba raz.

Odkup na konci projektu môže zabezpečiť aj samotná škola, kde je učiteľ zamestnaný. Túto možnosť si však vopred dohodnite s riaditeľom školy a na konci registrácie si zvoľte možnosť “Macbook odkúpi škola, kde pracujem”.

Rozbaliť a zbaliť
Môže sa do projektu zapojiť aj škola?

Áno. Do projektu sa môže zapojiť aj viacero učiteľov z jednej školy, pričom odkup na konci projektu môže zabezpečiť samotná škola. Podmienkou však je individuálna registrácia jednotlivých učiteľov, pričom na konci registrácie si zvolia možnosť “Macbook odkúpi škola, kde pracujem”.

Rozbaliť a zbaliť
Koľko budem za požičanie platiť?

Zapožičanie Macbooku Air s príslušenstvom je počas doby projektu bezplatné. Rovnako je bezplatné aj doručenie k vám. Vzhľadom na cenu zariadenia vám ale vyfaktúrujeme finančnú zábezpeku vo výške 550 €. V prípade, že po skončení skúšobnej doby nebudete mať záujem si zariadenie odkúpiť za zvýhodnenú cenu, môžete nám ho vrátiť a finančná zábezpeka vám bude vrátená. Tovar však musí byť nepoškodený, v pôvodnom balení a odhlásený z cloudových služieb. Náklady na dopravu k nám sú už vo vašej réžii.

Ak sa Macbook Air s príslušenstvom rozhodnete odkúpiť, získate skvelú cenu 550 € s DPH, čo je polovica bežnej pultovej ceny.

Rozbaliť a zbaliť
Môžem si vybrať farbu alebo model Macbooku?

Aktuálne je možné získať iba Macbook Air M1 (8-core, 7-core GPU, 8GB, 256GB) a pre toto kolo je dostupná iba strieborná farba.

Rozbaliť a zbaliť
Čo sa stane, ak sa mi Macbook pokazí alebo rozbije?

Počas doby zapožičania ste za Macbook a príslušenstvo zodpovedný ako keby bol váš a znášate náklady na opravu v prípade poškodenia. Aby sme však minimalizovali riziko náhodného poškodenia, k Macbooku zasielame aj obal.
Ak sa Macbook náhodou pokazí, ďalší postup doriešime individuálne v rámci reklamácie.

V oboch prípadoch je potrebné nás okamžite informovať na obchod@tracocomputers.sk

Rozbaliť a zbaliť
Čo ak sa rozhodnem si Macbook neponechať?

Nič sa nedeje. Macbook s príslušenstvom nám nepoškodený, v pôvodnom balení a odhlásený z cloudových služieb môžete vrátiť. Náklady na dopravu k nám sú vo vašej réžii, avšak okrem toho nemáte žiadne ďalšie poplatky. Doporučujeme zásielku aj poistiť. Adresa na zaslanie: TRACO Computers s.r.o., Kukučínova 3, 921 01 Piešťany.

Rozbaliť a zbaliť
Ako môžem doručiť podpísanú zmluvu?

Podpísanú zmluvu prosím naskenujte a pošlite cez tento formulár. V prípade technických problémov sú v úvode formuláru uvedené aj alternatívne inštrukcie.

Rozbaliť a zbaliť
Ako má vyzerať záverečný projekt?

Záverečný projekt ako výstup projektu môže mať jednu z nasledovných foriem:

1. Jeden alebo viacero článkov so spoločnou dĺžkou aspoň 2 normostrany, pričom musia obsahovať aj multimédiá.
2. Jedno alebo viacero videí v kumulatívnej dĺžke minimálne 2 minúty.
3. Školenie na Macbooku či iPade pre kolegov učiteľov.

Obsahovo má odprezentovať vašu skúsenosť s Macbookom, novou aplikáciou, alebo váš pracovný postup pri výučbe konkrétnej témy, či cvičenia.

Rozbaliť a zbaliť
Ako môžem odovzdať záverečný projekt?

Záverečný projekt aj s ostatnými náležitosťami (názov práce, krátky popis, profilovú fotku alebo Memoji a voliteľnú spätnú väzbu) môžete zasielať cez tento formulár.

Prosím zasielajte vašu profilovú fotku bez efektov a v rozumnej kvalite (aspoň 640x640 px). V prípade, že si neželáte zdieľať reálnu fotografiu, môžete na Macbooku vytvoriť svoje Memoji (návod). Iné typy orázkov, napr. z Facebooku alebo iných chatovacích aplikácií, nebudú akceptované.

V prípade technických problémov sú v úvode formuláru uvedené aj alternatívne inštrukcie pre zaslanie e-mailom. V tom prípade nezabudnite pripojiť aj ostatné náležitosti spomínané vo formulári.

Rozbaliť a zbaliť
Kde nájdem webináre?

Pozvánky na jednotlivé webináre zasielame na váš e-mail uvedený v zmluve, vždy približne týždeň pred konaním webinára. Na každý webinár je potrebné sa zaregistrovať samostatne. Po registrácii vám z platformy Zoom prídu prístupové údaje.

Ak používate Gmail a zaslaný e-mail nemáte, skontrolujte si priečinok Spam a záložku Reklamy. E-mail s pozvánkou často spadne práve tam.

Ak napriek tomu neviete e-mail s pozvánkou nájsť, na registráciu môžete využiť aj nasledujúce odkazy:

3.4.2024 o 18:00 (streda) - Ako na správu Apple zariadení a záverečné informácie (registrácia)

Záznamy z webinárov nájdete po ich spracovaní v sekcii Webináre.