Everyone Can Create

Rozvíjaj svoju kreativitu a buď tým, kto prináša inovácie

Začať s rozvíjaním kreativity

Čo je Everyone Can Create?

Everyone Can Create je kolekcia bezplatných projektových návodov od Apple, ktoré rozvinú Tvoju kreativitu v 4 umeleckých oblastiach - hudba, kreslenie, fotografia a video.

Nauč sa vyjadrovať svoje myšlienky kreatívnejšie. Začína sa od úplných základov.

Cre・a・tiv・i・ty

(noun)

Kreativita (podstatné meno) je schopnosť predstaviť si nové riešenia problémov, nové prístupy k výzvam a vytváranie nových spojení či produktov. Kreativita je spôsob rozmýšľania založený na objavovaní a zvedavosti.

Hudba

Hudba je univerzálnym jazykom, ktorému rozumejú všetci. V tomto kurze začnú študenti s nahrávaním svojho hlasu a zvýšia si tak sebavedomie pri rozprávaní a prezentácii príbehov. Neskôr sa naučia vytvárať vlastné podcasty, hudobné beaty a pesničky v aplikácii Garage Band. Možno založia aj svoju kapelu.

Stiahnuť príručku (Hudba)

Kreslenie

Počas kreslenia bližšie skúmame svet okolo seba a sledujeme, ako sú veci pospájané a ako fungujú. Kreslenie nám umožňuje zhmotniť naše predstavy presnejšie ako slovný opis. V tejto príručke sa študenti naučia základy vizuálneho rozloženia a symetrie, teóriu farieb, tieňov či textúr. Naučia sa vytvoriť všetko od typografie, cez portréty a logá, až po animácie.

Stiahnuť príručku (Kreslenie)

Fotografia

Jeden obrázok je viac ako sto slov. Pomocou kamery na iPade a aplikáciou Fotky sa študenti naučia, ako zachytiť ten správny moment a vystihnúť emóciu. Budú experimentovať so svetlom a tieňmi, hrať sa s kompozíciou. Použijú rôzne techniky na zachytenie akčných záberov a portrétov, vytvoria koláže alebo animované GIFy.

Stiahnuť príručku (Fotografia)

Video

Video je skvelým nástrojom na prezentáciu nápadov, názorov, vzdelávanie a motiváciu obecenstva. Pomocou iPadu a aplikácií Clips a iMovie budú študenti pracovať s kompozíciou, so svetlom, vyskúšajú si rôzne uhly kamery, či špeciálne efekty so zeleným plátnom. Naučia sa, ako vytvárať dokumenty, krátke filmy alebo živé prenosy.

Stiahnuť príručku (Video)

iPad je najlepšou technológiou pre vzdelávanie.

Prenosný, výkonný, univerzálny a dostupný. Podporuje zaujímavé vzdelávacie prostredie u každého žiaka, študenta a učiteľa.

iPad s Apple Pencil
Everyone Can Create Books

Pre učiteľov

Program Everyone Can Create obsahuje aj dve príručky pre učiteľov - jednu pre mladšie ročníky, druhú pre starších žiakov. Obsahujú kreatívne nápady a tipy na viac ako 300 vyučovacích hodín pre rôzne predmety, od matematiky, cez literatúru, dejepis, až po programovanie. Zavedenie do vyučovania je jednoduché a zábavné.

Kreativita sa najlepšie rozvíja na iPad-e

Vyber si z ponuky iPad-ov so študentskými zľavami.
Ponuka iPad-ov