Pre učiteľov a školy

iPad ako silná pomôcka výučby v neustále sa meniacej dobe

Ako môžeme učiť študentov dnes, aby boli pripravení na zajtra?

Na dnešnom trhu práce je veľký dopyt po pracovných pozíciach, ktoré ešte pred 10-timi rokmi ešte vôbec neexistovali. Ako teda vzdelávať dnešných študentov, aby boli pripravení pre budúce povolania? Kreatívni a kriticky mysliaci študenti vedia lepšie aplikovať získané vedomosti v rýchlo sa meniacom prostredí. Apple produkty Vám pomôžu u študentov podporiť práve tieto zručnosti.

Aplikácia Učebňa,
pomocník učiteľa

Bezplatná aplikácia Učebňa pre iPad a Mac je učiteľov verný pomocník. Pomocou aplikácie Učebňa môžete študentom otvoriť aplikáciu, v ktorej sa práve ide pracovať, či otvoriť stránku v el. knižke alebo na internete. Rušivé zvuky z aplikácií? Žiadny problém! Jedným klikom stíšite všetky iPad-y v triede. Takto môžete študentov viesť a pomôcť im sústrediť sa iba na vyučovanie.

Stiahnuť Učebňu z App Store
Kompletná príručka k Učebni
Everyone Can Code

Programovanie - rozvoj analytického myslenia lákavo a jednoducho

Everyone Can Code Vás od úplných základov naučí programovanie - od jednoduchých príkazov, cez vlastné funkcie, podmienky, cykly, objekty, až po vlastné algoritmy. Začína sa aplikáciou pre iPad a neskôr sa prejde na Mac. Celým procesom vás sprevádzajú bezplatné príručky pre študentov aj učiteľov.

Viac o programe
Everyone Can Create

Rozvíjanie kreativity (nielen) u študentov

Program “Každý vie tvoriť” podporí kreativitu u každého. Ponorte sa do série bezplatných príručiek a návodov pre študentov aj učiteľov, ktoré vás sprevádzajú aktívnou tvorbou v oblastiach videa, fotografie, hudby a kreslenia.

Viac o programe
Skúsenosti učiteľov s iPadmi

Medzinárodná škola The British International School zo skupiny Nord Anglia Education nasadila do vyučovacieho procesu iPad-y vsystéme 1:1, t. j. každý žiak aj učiteľ má vlastný iPad. Využíva vo vyučovaní vyše 400 iPad-ov pre žiakov vo veku od 6 do 11 rokov. 

Na tvorbu vlastného obsahu využívajú najmä kreatívne aplikácie ako Book Creator, iMovie, či Microsoft Office. Škola zodpovedne pristupuje aj k výuke programovania, kde využíva aplikácie na blokové programovanie, alebo aplikácie a stavebnice od Lega na programovanie a ovládanie robotov. Vedomosti žiakov overujú pomocou aplikácií ako Kahoot! a Socrative, ktoré ponúkajú okamžité vyhodnotenie výsledkov, prácu v tímoch a podporujú súťaživosť medzi žiakmi.

Na vedenie výuky učitelia tejto školy využívajú aplikáciu Učebňa, na ktorú nedajú dopustiť. Na nasadenie a správu iPad-ov využívajú systém MDM.

The British International School, Bratislava

iPady sme do priameho vyučovacieho procesu nasadili v roku 2012 a postupne ich učitelia implementovali do vyučovacích hodín spôsobom 1:1. Najskôr sme ich využívali najmä na hodinách informatiky a anglického jazyka, neskôr na hodinách biológie a postupne na ďalších predmetoch. iPady patria k digitálnym nástrojom, ktoré zohrávajú významnú úlohu nielen kvôli edukačným aplikáciám, ktoré využívame priamo na hodinách, ale aj ako fotoaparáty, kamery, či čítačky a poznámkové bloky.

Keďže sa naša škola zapája do mnohých európskych projektov, iPady sa na tejto škole stali súčasťou rôznych projektových aktivít. Významný podiel využitia iPadov majú hodiny robotiky. Žiaci edukačné robotické súpravy programujú výlučne pomocou iPadov.

ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné
Mgr. Miroslav Alexovič (zástupca školy a IT administrátor)

Peknou ukážkou, ako sa dá robiť moderné školstvo aj na Slovensku je súkromná škola Bilingual English/Slovak School. Už niekoľko rokov funguje s iPad-mi v systéme 1:1, t. j. každý žiak aj učiteľ má svoj vlastný iPad, ktorý využívajú ako v škole, tak aj doma. Škola je vybavená interaktívnymi tabuľami a Apple TV.

Využívajú centrálnu správu pomocou systému Jamf School prepojeného s Apple School Manager. Hromadne a na diaľku nastavujú iPad-y a inštalujú aplikácie - či už podľa tried, predmetov alebo podľa stupňa. Nastavené obmedzenia zabezpečujú, aby sa žiaci počas vyučovania sústredili na učivo, ale mimo školy mohli iPad-y plnohodnotne využívať, napr. na zábavu.

Škola BESST sa touto implementáciu zaradila medzi prvé na Slovensku, ktoré využívajú všetky dostupné služby Apple pre školstvo!

Súkromná škola BESST, Trnava

V Špeciálnej základnej škole pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou v Topoľčanoch pracujeme s mentálne a rečovo postihnutými deťmi rôzneho stupňa a druhu, a tiež aj s autistickými deťmi.

Na ceste hľadania, objavovania a skúšania niečoho nového, čo by slúžilo k ľahšiemu a zaujímavejšiemu sprostredkovaniu nových vedomostí pre tieto deti, sme sa s našimi učiteľmi dostali práve k využívaniu iPadov.

Nákup iPadov sme financovali z finančných zdrojov samotnej školy a rodičovského združenia. V súčasnej dobe na škole aktívne používame viac ako tri desiatky iPadov.

Spojená škola Pod Kalváriou, Topoľčany
Mgr. Andrea Ševčíková (riaditeľka školy)
Predošlá referencia
Nasledujúca referencia
Zvoľte možnosť:
iPad Air space gray
iPad Air
639 €
64 GB
·
funguje s ceruzkou Apple Pencil 2
Pozrieť v e-shope
Chceš od svojho iPad-u viac?
Prezeraj všetky modely
Mobilná učebňa (64 GB)
5440 €
Obsahuje 10 ks:
  • iPad 2021 WiFi (64 GB)
  • Apple Pencil 1. generácie
  • odolný obal
  • licencia Jamf School na 1 rok
V cene je zahrnuté aj úvodné nastavenie MDM systému Jamf School a Apple School Manager. V prípade záujmu o inú kombináciu nás prosím kontaktujte.
Zaslať dopyt
Chceš od svojho iPad-u viac?
Prezeraj všetky modely
Mobilná učebňa (256 GB)
7240 €
Obsahuje 10 ks:
  • iPad 2021 WiFi (256 GB)
  • Apple Pencil 1. generácie
  • odolný obal
  • licencia Jamf School na 1 rok
V cene je zahrnuté aj úvodné nastavenie MDM systému Jamf School a Apple School Manager.  V prípade záujmu o inú kombináciu nás prosím kontaktujte.
Zaslať dopyt
Chceš od svojho iPad-u viac?
Prezeraj všetky modely
Školenia a materiály pre učiteľov

Skvelí učitelia sa nikdy neprestávajú vzdelávať. A majú našu plnú podporu.

Školeniami od TRACO Computers prešlo už vyše 300 učiteľov. Či sú to Vaše začiatky alebo sa chcete zdokonaliť, radi Vám pripravíme školenia na mieru priamo vo Vašej škole alebo online. Pravidelne organizujeme aj bezplatné webináre s učiteľmi, ktorí už s iPad-mi majú veľa skúseností.

Mám záujem o školenie
Záznamy z webinárov
Logo TRACO Computers
iPady vo vašej škole

Aké sú možnosti nasadenia iPad-ov vo vašej škole?

Staráte sa v škole o IT infraštruktúru? Plánujete rozšíriť vybavenie o Apple zariadenia? U nás ste na správnej adrese. Naši technici Vám radi pomôžu s plánovaním siete, výberom zariadení a vhodného softvéru, aj samotným nasadením do prevádzky.

Viac o nasadení iPad-ov
Email sme si zapísali. Ďakujeme
Nepodarilo sa zapísať Váš e-mail. Skúste to prosím znova.