Neviete kde začať?
Vyberáme pre Vás kvalitné materiály na inšpiráciu.

Videonávody, webináre, aplikácie

Videonávody

Tlač priamo z iPadu

Uloženie záložky v Safari

Spustiť video
Zdieľanie súborov a priečinkov cez iCloud

Webináre

Spustiť video
Ako na správu Apple zariadení v škole

Predstavili sme si základné elementy hromadnej správy Apple zariadení, vysvetlili sme si čo je Apple School Manager, čo MDM a na čo nezabudnúť pri plánovaní hromadného nasadenia zariadení v škole. V rámci praktickej ukážky sme si predviedli aplikáciu Učebňa.

Spustiť video
Základné informácie o funkciách prístupnosti

V spolupráci s fungui akadémiou sme sa tentokrát pozreli na funkcie prístupnosti na iPhonoch a iPadoch. Výsledkom je tento prehľad základných funkcií použiteľných nielen u ľudí s nejakým hendikepom.

Spustiť video
Špecializované aplikácie a tipy pre Macbook

Prešli sme si pokročilejšie tipy v aplikáciách App Store, Safari, Preview a Skratky, ale aj výber šikovných aplikácií tretích strán.

Vzdelávacie programy od Apple

Everyone Can Code

Programovanie - rozvoj analytického myslenia lákavo a jednoducho

Everyone Can Code Vás od úplných základov naučí programovanie - od jednoduchých príkazov, cez vlastné funkcie, podmienky, cykly, objekty, až po vlastné algoritmy. Začína sa aplikáciou pre iPad a neskôr sa prejde na Mac. Celým procesom vás sprevádzajú bezplatné príručky pre študentov aj učiteľov.

Viac o programe
Everyone Can Create

Rozvíjanie kreativity (nielen) u študentov

Program “Každý vie tvoriť” podporí kreativitu u každého. Ponorte sa do série bezplatných príručiek a návodov pre študentov aj učiteľov, ktoré vás sprevádzajú aktívnou tvorbou v oblastiach videa, fotografie, hudby a kreslenia.

Viac o programe

Aplikácie

GeoGebra Graphing Calculator
Matematika

Aplikácia na vykresľovanie grafov matematických funkcií a grafické riešenie rovníc.

Shapr3D
Kreslenie a grafika

Revolučná aplikácia na 3D modelovanie s Apple Pencil na iPad-e. Modely môžete exportovať aj pre 3D tlač. Vývojár poskytuje na požiadanie aj bezplatné licencie pre školy a učiteľov.

Documents od Readdle
Všeobecné

Pokorčilý správca súborov s napojením na iCloud, Dropbox, či Google Drive s možnosťou anotácie dokumentov, prehrávania audio-video súborov a oveľa viac.

Complete Anatomy 2022
Biológia

Najprepracovanejší 3D atlas ľudského tela s viac ako 17 000 interaktívnymi prvkami. Skúšobná verzia aplikácie je dostupná bezplatne.

Email sme si zapísali. Ďakujeme
Nepodarilo sa zapísať Váš e-mail. Skúste to prosím znova.